IDEA WYJAZDU

Wstęp do Sztuk Wyzwolonych to (nie)obowiązkowy wyjazd i wyjątkowa konferencja dla Studentów I roku I stopnia Artes Liberales. 

Organizują go szczególnie zaangażowani studenci starszych lat (patrz: kadra) zwani Dobrymi Duchami Artes Liberales oraz część kadry naukowej i administracyjnej Wydziału.

Planujemy:

  • Przestrzeń do współzapoznania się międzystudenckiego, spotkania niektórych wykładowców i współpracowników Wydziału.
  • Przedyskutowanie wielu mniej lub bardziej oficjalnych spraw związanych ze studiowaniem w kolegium Artes Liberales.
  • Specjalnie przygotowane warsztaty i aktywności, percepcję i kreację, twórczość i myślenie, dyskusje, przyrodę, pisanie, teatr, przemowy, innymi słowy: sztuki wszelakie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Wyjazd do Gardzienic to przede wszystkim Spotkanie – studentów, starszych studentów i profesorów, zadzierzgnięcie pierwszych więzi, zadanie pierwszych pytań, zasianie możliwości myślenia o sprawach, które mogą być ważne w czasie studiowania.

Pomyślany jest tak, aby był otwarciem relacji pomiędzy kolegium a nowymi studentami oraz studentami między sobą. Jest okazją do przekazania w szczególnych warunkach wszystkich tych słów i idei, które powinny zostać wypowiedziane na początku, by mogły być rozważane w drodze.

Zaczniemy od pytań o świat i refleksji nad edukacją, szczególnie uniwersytecką, gwoli zachęcenia do ciągłego uświadamiania sobie kim i gdzie się jest, oraz jak chce się kształtować to miejsce.  Chcemy też uprzedzić o podstawowych trudnościach, jakich nastręcza przejście między rolą ucznia lub studenta innego kierunku, a rolą studenta w tak nietypowym miejscu jakim jest Artes Liberales i poszukać sposobów, które pomogą nowym członkom naszej Wspólnoty poradzić sobie z tymi trudnościami.

Uwaga!

Program jest intensywny! Ciężko pracujący organizatorzy szczerze zatem proszą o pełną sprawność fizyczną i intelektualną w Gardzienicach, otwartość, życzliwość, zaangażowanie i przede wszystkim udział w przygotowanych w wakacyjnym pocie czoła zajęciach.

Strona główna

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s